Вы здесь

Профілактика інтраамніального інфікування у вагітних після допоміжних репродуктивних технологій

Автор: 
Шкоба Людмила Станіславівна
Тип работы: 
Дис. канд. наук
Год: 
2005
Артикул:
0405U003004
99 грн
(320 руб)
Добавить в корзину

Содержимое

РОЗДІЛ 2
МАТЕРІАЛИ ТА МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ
2.1. Групи жінок і лікувально-профілактичні заходи
Відповідно до поставленої мети і задач нами було обстежено 150 пацієнток, серед яких 100 жінок із високим ризиком розвитку інтраамніального інфікування, вагітність у яких наступила після допоміжних репродуктивних технологій,що були розділені на такі групи:
І група - 50 жінок, що одержували запроповану нами методику;
ІІ група - 50 жінок, що одержували загальноприйняті лікувально-профілактичні заходи.
Контрольну групу (КГ) склали 50 повторнородящих без акушерської і соматичної патології, які завагітніли самостійно і розроджених через природні пологові шляхи.
До основних факторів ризику внутрішньоутробного інфікування ще до вагітності ми відносили відповідно до останніх рекомендацій літератури [254] такі: наявність урогенітальної інфекції; хронічні запальні процеси нирок і репродуктивної системи; репродуктивні втрати в анамнезі інфекційного генезу.
Для терапії у вагітних II групи після ДРТ нами було застосована загально прийнята (стандартна) методика із застосуванням седативних препаратів, спазмолітиків, препаратів токолітичної дії (партусистен, алупент, гінепрал), вазоактивних препаратів (еуфілін, компламін, трентал), використання за показниками антибактеріальних препаратів; комплекси вітамінів і мікроелементів; імунокоригуючу терапію і за показниками противірусну терапію [255]. Проводили корекцію гормональних порушень адекватними дозами масляного розчину 1% або 2,5% прогестерону. Широко використовували альфа-токоферол, призначалися засоби, що покращують реокоагуляційні властивості крові (реополіглюкін, курантіл).
Суть запропонованої нами лікувально-профілактичної методики полягає в тому, що вагітним жінкам із високим ризиком інтраамніального інфікування, після ДРТ, з метою зменшення існуючих розладів в гормональній та імунній системах, для забезпечення повноцінного формування та функціонування фетоплацентарного комплексу є застосування препаратів дуфастон (10мг/добу), кратал (2 драже 3рази на добу), аспірин (80мг/добу), канефрон (1 чайна ложка 3 рази на добу), пренатал (по 1таблетці на добу) та корекції мікробіоценозу статевих шляхів препаратом мікожинакс (по 1 вагінальній таблетці 1 раз на добу). Курс запропонованої методики складав 10-14 днів в терміни 10-16, 20-26 та 30-36 тижнів гестації жінкам I групи. Терміни було обрано з урахуванням особливостей ембріон- і плацентогенеза, етапів формування ФПК та загальноприйнятих критичних періодів гестації [254].
Враховуючи, що етап індукції суперовуляції вимагає енергетичних затрат та супроводжується підвищенною потребою в вітамінах та мінералах, після констатування вагітності жінкам призначався пренатал, який включає в себе вітаміни та мінерали.
Після констатування вагітності призначали ацетілсаліцилову кислоту з розрахунку 1 мг на 1кг маси тіла (з метою зменшення ендогенних простагландинів та тонусу міометрія, а також для покращення реологічних властивостей крові, профілактики хронічного ДВС - синдрому).
Ми вважали доцільним уявити більш докладну фармакологічну характеристику використовуваних лікарських препаратів.
Кратал - новий вітчизняний комбінований препарат, одна таблетка якого містить таурин (0,867г), екстракт глоду густого (0,043г), екстракт кропиви собачої (0,087г). Кратал є антиангінальним, антигіпоксичним препаратом, проявляє антиагрегаційну дію. Препарат має інгібуючу дію на ренін-ангіотензивну та калікреїн-кінінову системи, позитивно впливає на продукцію цАМФ, інгібує процеси перекисного окислення ліпідів. Кратал використовувався з метою коррекціїї фетоплацентарної недостатності у вагітних.
Дуфастон (дідрогестерон) - це сильний та активний при пероральному застосуванні прогестаген, молекулярна структура та фармакологічна дія якого подібні до ендогенного прогестерону. Водночас, на відміну від більшості інших синтетичних прогестагенів, він не має естрогенної, андрогенної, анаболічної та інших небажаних дій. При пероральному застосуванні дуфастон швидко всмоктується, екскреція метаболітів з сечею починається через 20 хвилин після приймання препарату.
Канефрон - ("Біонорика") до діючого початку 1 драже входять: трава золототисячника (18 мг); плоди шипшини без кісточок (30 мг); корінь любистка звичайного (18 мг) і листи розмарину (18 мг). Є комбінованим препаратом рослинного походження. Надає противомікробну, спазмолітичну і протизапальну дію. Зменшує проникність капілярів і має діуретичний ефект.
Мікожинакс - комбінований препарат для профілактики і лікування гінекологічних захворювань різноманітного ґенезу (бактеріальних, грибкових, паразитарних, змішаних). Метронідазол, що входить до складу препарату, має трихомонацидну активність, антибіотик хлорамфенікол діє на біогенну бактеріальну флору, ністатин виявляє протигрибкову дію, водорозчинний кортикостероїд ний засіб дексаметазону ацетат має виражену місцеву протизапальну активність. Застосовані при виготовленні лікарської форми допоміжні речовини дозволяють забезпечити цілісність слизової оболонки піхви, а також підтримують фізіологічний рівень рН. Після інтравагінального введення Мікожинаксу активні речовини, що входять до складу препарату, потрапляють у загальний кровоток у мінімальних кількостях і не чинять системного впливу на організм. Надає позитивний вплив на стан мікробіоценозу статевих шляхів і не має тератогенного ефекту.

2.2. Методи дослідження

Ехографічні та доплерометричні дослідження були виконані на ультразвуковому апараті "Elegra", Tochiba "SSH - 140A" та "Siemens "Sonoline SL - 250". Визначення дихальних рухів плода (ДРП) здійснювали при подовжньому скануванні тулуба в масштабі реального часу по характері зсуву грудної клітини і живота плода. Визначали кількість і тривалість епізодів ДРП, а також їхню частоту і форму. Дихальні рухи плода вважали нормальними при наявності одного або більшої кількості епізодів ДРП тривалістю 60 сек і більш. При цьом