ЗМІСТ
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ.ВСТУП
РОЗДІЛ 1. СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ФОСФОРОВМІСНИХ КРЕМНЕЗЕМІВ1.1.Комплексоутворюючі та іонообмінні властивості фосфоровмісних матеріалів.1.2.Кремнеземні адсорбенти, модифіковані похідними фосфоровмісних кислот1.3.Застосування золь-гель методу для синтезу функціоналізованих ксерогелів із фосфоровмісними поверхневими групами.1.4.Застосування темплатного методу для синтезу мезопоруватих фосфоровмісних структур.1.5.Висновки.
РОЗДІЛ 2. МАТЕРІАЛИ ТА МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ.2.1.Характеристика вихідних речовин.2.1.1.Одержання трифункціональних силанів та їх ідентифікація2.1.2.Золь-гель та темплатний методи синтезу2.2. Елементний аналіз.2.3. ІЧ спектроскопія.2.4. Термогравіметричний метод.2.5. Метод рентгенофазового аналізу2.6. Метод електронної спектроскопії.2.7. Метод ЯМР спектроскопії.2.8. Визначення структурно-адсорбційних характеристик.2.8.1.Дослідження специфічних сорбційних властивостей.2.8.2.Визначення питомої поверхні методом БЕТ2.8.3.Розрахунок ефективного діаметру пор2.8.4.Визначення сорбційного об'єму пор2.9. Методика вивчення сорбції іонів металів у статичному режимі.2.9.1.Дослідження сорбції ртуті полісилоксановими ксерогелями, що містять -меркаптопропільні та тіофосфонові групи2.9.2.Вивчення сорбції іонів кадмію(ІІ) сорбентами, що містять тіофосфонові групи.2.9.3.Дослідження сорбції іонів диспрозію(III)2.9.4.Вивчення сорбції ураніл-іону.
РОЗДІЛ 3. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА.3.1. Синтез ксерогелів із фосфоровмісним поверхневим шаром3.1.1.Синтез та ідентифікація ксерогелів з монофункціональ-ним поверхневим шаром, який містить похідні та амідо-похідні фосфонової та тіофосфонової кислот3.1.1.1.Визначення складу та будови одержаних матеріалів з використанням фізичних методів3.1.1.2.Структурно-адсорбційні параметри ксерогелів з монофункціональним поверхневим шаром3.1.2.Одержання полісилоксанових ксерогелів, що містять фосфоновокислі групи, та їх ідентифікація.3.1.2.1.Розробка методики синтезу ксерогелів, що містять фосфоновокислі групи, та їх ідентифікація3.1.2.2.Структурно-адсорбційні параметри ксерогелів з -Р(О)(ОН) групами.3.1.3.Синтез та ідентифікація одержаних ксерогелів з біфунккціональним поверхневим шаром.3.1.3.1.Розробка методики синтезу та ідентифікація ксерогелів з біфунккціональним поверхневим шаром.3.1.3.2.Структурно-адсорбційні параметри синтезованих біфункціональних ксерогелів3.2. Одержання мезопоруватих фосфоровмісних кремнеземів темплатним методом3.2.1.Розробка методики темплатного синтезу3.2.2.Визначення складу та будови одержаних матеріалів з використанням групи фізичних методів.3.2.3.Структурно-адсорбційні параметри фосфоровмісних мезопоруватих кремнеземів
РОЗДІЛ 4. АДСОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ СИНТЕЗОВАНИХ ФОСФОРОВМІСНИХ МАТЕРІАЛІВ.4.1. Адсорбційні властивості полісилоксанових ксерогелів, що містять в поверхневому шарі залишки фосфонової кислоти.4.2. Вивчення сорбційних властивостей синтезованих ксерогелів і мезопоруватих кремнеземів по відношенню до іонів металів4.2.1.Дослідження сорбції ртуті(ІІ) та кадмію(ІІ) на ксерогелях, що містять -меркаптопропільні та тіофосфонові групи4.2.2.Дослідження сорбції іонів диспрозію(III) та ураніл-іону.
РОЗДІЛ 5. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА БУДОВИ ТА ВЛАСТИВОСТЕЙ ФУНКЦІОНАЛІЗОВАНИХ ПОЛІСИЛОКСАНОВИХ КСЕРОГЕЛІВ ТА МЕЗОПОРУВАТИХ КРЕМНЕЗЕМІВ.ВИСНОВКИ.СПИСОК
- Киев+380960830922