ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Державна політика щодо жінок в Україні
РОЗДІЛ 2. Участь жінок - народних депутатів у роботі Верховної Ради України.
РОЗДІЛ 3. Діяльність жіночих громадських об'єднань України.
ВИСНОВКИ.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст. в українському суспільстві намітилися кардинальні зміни. У р. народ України реалізував своє право на самовизначення, став на шлях незалежного розвитку. В державі створюється громадянське суспільство, де людина, її життя і здоров'я, честь і гідність проголошуються найвищою соціальною цінністю, а забезпечення прав і свобод людини мають визначати діяльність держави.
Сталий розвиток громадянського суспільства нерозривно пов'язаний з розвитком кожної особистості незалежно від її соціального походження, національності, віку, статі, матеріального становища. Подальше поглиблення процесів демократизації та гуманізації потребує забезпечення юридичної і фактичної рівноправності між усіма членами суспільства, в тому числі - між жінками і чоловіками. Причому, якщо раніше йшлося просто про зрівняння в правах жінки й чоловіка, то стратегія розвитку ХХІ ст. спрямована на утвердження основ ґендерної рівноваги, ґендерної демократії в суспільстві.
Оскільки донедавна у вітчизняній науці був відсутній термін "ґендер" (від англійської - gender, що означає рід), то є сенс відразу ж розтлумачити його значення. Вважається, що вперше він був запроваджений у науковий обіг американським психоаналітиком Робертом Столлером у праці "Стать і ґендер: про розвиток мужності та жіночності" ( р.). "Ґендер" він розглядав як поняття, що виражає психологічні, соціальні, культурні особливості, незалежні від тих, що тлумачать біологічну стать (англ. - sex). Тепер цей термін вживається в різних значеннях: як позначення статі - "соціальна стать"; як очікування того, що повинні робити чоловіки та жінки - сукупність соціальних і культурних норм, які сформовані історично та залежать від статевої приналежності людини і визначають її місце в соціумі (вибір професії, кар'єра, міра відповідальності, участь у політичному житті держави). Ґендерна демократія - це система волевиявлення двох статей - жінок і чоловіків у громадянському суспільстві як рівних у можливостях і правах, що законодавчо закріплені й реально забезпечені у політико-правових принципах, діях, розбудові суспільних і державних структур з урахуванням ґендерних інтересів, потреб.
Актуальність