РОЗДІЛ 2: УПРАВЛІНСЬКІ РІШЕННЯ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ
Формування конкурентоспроможності Полтавського регіону - довгостроковий процес, який охоплює три етапи:
Перший етап, підготовчий (2004-2005 роки) - поглиблена оцінка та діагностика існуючої ситуації та створення умов для активізації резервів підвищення конкурентоспроможності регіону.
Другий етап, середньостроковий (2006-2008 роки) - подальша структурна перебудова територіально-господарського комплексу, яка повинна забезпечити сталий прискорений розвиток слабких сторін регіону.
Третій етап, довгостроковий (2009 - 2015 роки) - передбачає шляхом розширеного інвестування та використанням прогресивних форм галузевої і територіальної організації суспільного виробництва, забезпечити поліпшення соціальних умов життя населення регіону.
Управлінські рішення щодо підвищення конкурентоспроможності Полтавського регіону наведені в таблиці 2.1.
Таблиця 2.1.
Управлінські рішення Програми управління формуванням конкурентоспроможності Полтавської регіону на довгострокову перспективу
Управлінське рішенняПеріодОчікуваний результатКоротко
строковийСередньо
строковийДовго
строковийГАЛУЗЕВА СТРУКТУРА ЕКОНОМІКИ ОБЛАСТІ (прямий вплив на конкурентоспроможність регіону)Створення агропромислових кластерів з метою інвестиційної підтримки галузей сільського господарства і прискорення їх розвитку.**Підвищить ефективність галузей економіки. Дана форма організації бізнесу забезпечить зниження ризику діяльності на довгострокову перспективуПідтримка промисловості, як пріоритетної галузі економіки регіону* **Розвиток транспортної сфери* *АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС (прямий вплив на конкурентоспроможність регіону)Розвиток тваринництва і птахівництва за допомогою раціонального використання генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин * *Поліпшення фінансового стану агропромислового сектору, створення умов для залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Розвиток агропромислового комплексу на основі збалансованих за структурою і кількістю Впровадження біостимуляторів росту рослин *Впровадження у виробництво нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур* *Розвиток соціальної сфери села* *Збільшення парку сільськогосподарських автомобілів*Продовження таблиці 2.1.
Управлінське рішенняПеріодОчікуваний результатКоротко
строковийСередньо
строковийДовго
строковийВикористання науково-обгрунтованої системи посадки культур для ліквідації проблем виснаження ґрунтів, зниження урожайності, втрати родючості.**виробничих ресурсів. Нарощення та розширення обсягів експорту продукції.Створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.*ОСВОЄННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ (опосередкований вплив на конкурентоспроможність регіону)Впровадження у промисловому та сільськогосподарському виробництві ресурсозберігаючих технологій, зниження матеріалоємності, енергоємності й трудоємності продукції.*Ефективне використання наявних ресурсів. Пошук альтернативних або нових джерел сировини.Відновлення родючості землі за рахунок внесення мінеральних добрив.**Розвиток регіональної сировинної бази для легкої та переробної промисловості.**ПРОМИСЛОВІСТЬ (прямий вплив на конкурентоспроможність регіону)Cтимулювання розвитку легкої та харчової промисловості (ВТФ "Кремтекс", ГП ДАТ "ПДМ" "Фірма "Рута", АТ "Взуттєве ВТО", ЗАТ "Полтавська фірма"Ворскла")***Подальше нарощування обсягів виробництва. Створення багатогалузевого високотехнологічногоCтимулювання розвитку приладо-, машинобудування ("Крюкiвський вагонзавод", "Карлівський машинобудівний завод", "АвтоКрАЗ", "Кременчуцький колісний завод", ВАТ "Автомаш", "Полтавський турбомеханiчний завод")* *Продовження таблиці 2.1.
Управлінське рішенняПеріодОчікуваний результатКоротко
строковийСередньо
строковийДовго
строковийНарощування обсягів газовидобутку за рахунок інтенсифікації діючих та пошуку і освоєння нових перспективних родовищ.**конкурентоспроможного комплексу, адаптованого до ринкових умов, здатного задовольняти як переважну частку власних потреб економіки регіону, так і брати активну участь у світових господарських зв'язках. Розробка і реалізація програми виводу з експлуатації зношеного чи технічно відсталого обладнання з метою запобігання техногенних негараздів і аварій**Перехід від сировинної структури виробництва до виробництва кінцевих виробів.*ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ ПОТЕНЦІАЛ (прямий вплив на конкурентоспроможність регіону)Встановлення диференційованої системи місцевих податків та зборів, особливо для починаючих підприємців.*Концентрація фінансових та інформаційних ресурсів для підтримки конкурентоспроможності існуючих підприємств. Розширення можливостей для створення нових підприємств. Створення аналітичних центрів з метою надання консультаційних послуг підприємствам з питань стану ринку, кон'юнктурного аналізу, участі у виставках, підготовки кадрів*Розвиток лізингу як перспективної форми фінансування малого підприємництва. *Встановлення пільг щодо оренди комунального майна*Продовження таблиці 2.1.
Управлінське рішенняПеріодОчікуваний результатКоротко
строковийСередньо
строковийДовго
строковий
ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ (прямий вплив на конкурентоспроможність регіону)Створення нових та збереження існуючих робочих місць.*Збільшення кваліфікованих працівників, які зможуть швидко пристосовуватись до постійно змінюючихся ринкових умов. Зменшення кількості безробітних, особливо серед молоді. Покращення умов праці.Надання дотацій роботодавцям на створення додаткових робочих місць.*Сприяння розвитку самозайнятості населення. *Збільшення обсягів громадських та сезонних робіт.*Забезпечення професійного навчання у відповідності до вимог ринку, в тому числі безпосередньо на робочому місці.*Надання можливості робітникам для обміну досвідом та участі у наукових семінарах і конференціях
- Київ+380960830922